јазици

Локхид L-1049H Super Constellation FSX

HOT
Големина 34.6 MB
Превземања 23 418
Created 01-07-2010 20:20:50
Changed 01-07-2014 06:45:50
лиценца freeware надворешен
Кликни тука за FS2004 компатибилна верзија

Опремени со големи товарни врати и помоќни мотори, L1049H ака "Супер H" или "Хаски" е кабриолет патник / карго верзија на Супер G констелација. Вклучени во пакетот се четири модели кои ја прикажуваат авион со радар и без носот и врвот тенкови.
се вклучени четири repaints: 1967 Капитол ервејс, природни метал верзија, Реал Aerovias и воздушниот мост. Звучи и VC се вклучени
Локхид L-1049H Super Constellation FSX Превземи
јазици