јазици

Локхид L1011-100 Британски Airtours VC FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 20.4 MB
 • Превземања 13 198
 • Креиран -23 07 2014-
 • Променето -06 12 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, Пол Крег, ricardo_tv, Прилагодено спакуван од Крис Еванс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Многу beauteful L1011 Tristar со боите на британскиот Airtours (поранешен поделба на Бритиш ервејс од 1969) понудени од страна на нашите драги Томас Рут. Tristar е на долги релации лет tri-џет цивилна и воена употреба, изградена од страна на Локхид во 1970s и 1980s.

Add-on визуелно многу добро, со комплетна анимација, сопствени звуци, кликање виртуелни пилотската кабина, рамката пријателски, обичај калибри.

l1011ba 2

Британскиот Airtours Локхид L1011 Tristar екранот 1

l1011ba 1
 • Автор: Томас Рут, Пол Крег, ricardo_tv, Прилагодено спакуван од Крис Еванс
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 20.4 MB
 • Превземања 13 198
 • Креиран -23 07 2014-
 • Променето -06 12 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, Пол Крег, ricardo_tv, Прилагодено спакуван од Крис Еванс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици