јазици

Локхид C-5 Галакси Алфим FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 39 MB
 • Превземања 30 949
 • Креиран -20 05 2015-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Алфсим, Ервин Велкер, Мајкл Пук
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Локхид C-5 Галакси е тежок воен транспортен авион на USAF дизајниран од страна на производителот на американските авиони Локхид.

Ова е FSX/P3D ажурирање за Alphasim Lockheed C-5 Galaxy. Пакетот располага со модифициран и подобрен VC кој сега има повеќе мерачи додадени од стандардниот VC. Панелот ги исправи прозорците за автопилот и другите мерачи. Покрај тоа, во пакетот се вклучени четири одлични преписки од различни автори.
Исто така, авионот има сега нови чад ефект (допир јас да се овозможи). Оригиналниот модел од Alphasim, repaints од непознати автори, ставови камерата со Ервин Welker и нови промена панел и чад на сила од страна на Мајкл Pook.


2D2D целоснаставови кабина 1ставови кабина 2ставови кабина 3ставови кабина 4ставови кабина 5thumbnail 2VC
 • Автор: Алфсим, Ервин Велкер, Мајкл Пук
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 39 MB
 • Превземања 30 949
 • Креиран -20 05 2015-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Алфсим, Ервин Велкер, Мајкл Пук
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици