јазици

Локхид PV-1 Вега Вентура FSX & P3D & FS9 Верзија 1.1

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 116 MB
 • Превземања 4 080
 • Креиран -11 12 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 што треба да се тестира + FS2004
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Локхид Вентура беше самоубиец и извидувачки авион од Втората светска војна се користат од страна на САД и на Заедницата. Тоа беше развиена од страна на Локхид Мартин корпорацијата.

Многу убав додаток на целосна PV-1 Вентура Вега со 4 4 модели и текстури, вклучувајќи ги виртуелни пилотската кабина, 2D панел, сопствени звуци, обичај мерачи, ефекти, анимации, зависници резервоар, итн

Промет:

Сокриј / откриј платки: Slash клуч или клуч Спојлер
Вратата за влез: Shift + Е
Бомбај Врати: Shift + Е, 2

1234vc
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 116 MB
 • Превземања 4 080
 • Креиран -11 12 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 што треба да се тестира + FS2004
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици