јазици

Lockheed CP-140 Аурора Кралската канадска воздухопловна база FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 42.2 MB
 • Превземања 2 998
 • Креиран -01 12 2018-
 • Променето -05 12 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модел од тим KBT. HD текстури од Адријан Брауш. Собрани и тестирани во P3Dv4 од Крис Еванс користејќи достапни датотеки
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Комплетен авион (надворешен модел + виртуелен пилотска кабина + сопствени звуци + референци) со четири ливреи на "Кралската канадска воздухопловна сила". Благодарение на Крис Еванс за сликите од екранот и идејата за пакетот.
Prepar3D v4: Замена на неконзистентни мерачи (32 битови) и фиксирање на грешки од страна на Rikoooo.

Локхид CP-140 Аурора е поморски патролинг авион со кој управуваат Кралските канадски воздухопловни сили. Авионот е заснован на Lockheed P-3 Orion авион, но го поставува електронскиот пакет на Локхид S-3 Viking. "Аурора" се однесува на римската божица на зората која лета преку небото секое утро пред сонцето. (Википедија)


lockheed cp 140 rcaf aurora 1lockheed cp 140 rcaf aurora 2lockheed cp 140 rcaf aurora 3
 • Автор: Модел од тим KBT. HD текстури од Адријан Брауш. Собрани и тестирани во P3Dv4 од Крис Еванс користејќи достапни датотеки
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 42.2 MB
 • Превземања 2 998
 • Креиран -01 12 2018-
 • Променето -05 12 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модел од тим KBT. HD текстури од Адријан Брауш. Собрани и тестирани во P3Dv4 од Крис Еванс користејќи достапни датотеки
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици