јазици

Локхид C-130 Херкулес Simshed FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16 MB
 • Превземања 17 638
 • Креиран -06 06 2006-
 • Променето -12 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Крис Коарс, Рајан Алан, Мидлтон Гари, Дикенсо
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Локхид C-130 Херкулес "Simshed". Е најуспешна на пост-воени воздухопловни воени транспортни, Локхид C-130 Херкулес е резултат на спецификација, издадена од USAir сили во 1951. Првиот од двата прототипови наречен YC-130, придвижуван од четири Алисон T56 турбина пропелер-А-1, 3,250 КС, се првични лет на 23 1954 август.Распон на крилја: 40.41 m
Должина: 29.79 m
Крило површина: 162.12 m²
Испразни Тежина: 34'686 кг
Максимална носивост: 22'597 кг
Макс. : 79'380 кг
Економски брзина: 556 км / ч
Опсег: 3,600 км со 18'144 кг товар
Екипаж: + 4 92 војници или 64 падобранци

Две прекрасни repaints и убав комисијата е вклучен. Звуците се совршени. Да ја отвори вратата: Shift + Е. Палење на моторот: CTRL + E
 • Автор: Крис Коарс, Рајан Алан, Мидлтон Гари, Дикенсо
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16 MB
 • Превземања 17 638
 • Креиран -06 06 2006-
 • Променето -12 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Крис Коарс, Рајан Алан, Мидлтон Гари, Дикенсо
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици