јазици

Локхид L-1011 Tristar FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 10.14 MB
 • Превземања 11 568
 • Креиран -23 02 2006-
 • Променето -12 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Чарлс Дајхуф, Звук пакет од Ахим Бугер и Мет Укина, панел од Дејвид Дурс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Носат боите на Делта ерлајнс. Една единствена насликаат. Многу пријатен лет. Внимание на минималната брзина! Локхид L-1011 TriStar е авион trijet долги релации за цивилни и воени, изградена од страна на Локхид во 1970s и 1980s.

Во 1960s, Американ ерлајнс лансираше обид да им конкурира на Локхид и Даглас за дизајн на долги релации авиони помали од Боинг 747 но е способен за покривање врски со Лондон, Карибите и Латинска Америка од компанијата центри во Далас и Њујорк. тогаш Локхид TriStar започна програмата во 1966, но на крајот го одбра Американ ерлајнс мекдоналд даглас ДЦ-10 и никогаш команди Десетте единаесет.

Изработка на својот прв лет на 16 1970 ноември, на TriStar се смета за времето како технолошко чудо. Со максимален капацитет од 400 места, тоа е релативно бучна, и покажува доволно трезен гориво, со што се обезбеди добра профитабилност за идните купувачи. Главната разлика што може да се забележи меѓу конкурент TriStar и DC-10 е трет моторот Локхид е интегриран во опашката на авионот (како Боинг 727) за поголема стабилност, додека онаа на Мекдонел Даглас се наоѓа на истото место, но однадвор за да добијат моќ. За жал, се избрани за TriStar техника предизвикува дополнителни дизајн за околу една година, додека мекдоналд даглас ДЦ-10 го имаше своето деби на пазарот. Покрај тоа, Ролс-Ројс, дизајнер на три мотори во L-1011 TriStar (оној на кој RB211) банкротираше во 1971 предизвикува уште повеќе одложувања. Британската компанија се уште се спаси од национализација која има за цел да ги брани воените технолошки способности Британија. Авионот се собраа во Palmdale, Калифорнија (САД). (Википедија)
 • Автор: Чарлс Дајхуф, Звук пакет од Ахим Бугер и Мет Укина, панел од Дејвид Дурс
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 10.14 MB
 • Превземања 11 568
 • Креиран -23 02 2006-
 • Променето -12 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Чарлс Дајхуф, Звук пакет од Ахим Бугер и Мет Укина, панел од Дејвид Дурс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици