јазици

Локхид SIMSHED C-130 Херкулес RDAF FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 26.6 MB
 • Превземања 13 213
 • Креиран -21 09 2009-
 • Променето -01 07 2014-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: СИМШЕД, Клаус Венделбо Холмберг
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Локхид C-130 Херкулес воен транспортен авион дизајниран од страна на САД во доцните 1950s. Тој се сретна со еден извонреден успех со над 2200 единици изградени за педесет земји-кориснички, и е широко се користат во 2007. (Извор Википедија)

А врвен додаток на се што ви треба да летаат во Flight Simulator, неколку начини ставови и виртуелни пилотската кабина, на целата кабина е моделиран во 3D.

Функционална и реални авиони со можност да се откажат од став војската.
Текстура кралските дански воздухопловните сили

Притиснете на i за да се откажат од падобранци.
Не заборавајте да го прочитате документацијата

Контролна

Се вчитува рампата - Tailhook контрола
Влезни врати - SHIFT Е
Бришачи - Конкорд нос подигне и пониски (јас Ви препорачуваме да го користите W и Shift W)

Кокпит пати; Нумеричката тастатура - 1, 2, 3, 4, 6, 7, 9

ставови кабина + крило; Ctrl + Num-рампа - 1, 2, 3, 7, 8, 9

Пилоти ги со видливи слетување светла од внатрешноста на пилотската кабина; Ctrl + Num-рампа - 8 (нетрпение очекуваме Up)
 • Автор: СИМШЕД, Клаус Венделбо Холмберг
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 26.6 MB
 • Превземања 13 213
 • Креиран -21 09 2009-
 • Променето -01 07 2014-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: СИМШЕД, Клаус Венделбо Холмберг
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици