јазици

OFX Калви Св. Катрин аеродром LFKC FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 221 MB
 • Превземања 15 040
 • Креиран -24 03 2015-
 • Променето -17 08 2019-
 • лиценца Комерцијална дозвола
 • Автоматско инсталирање Од авторот
 • Тестирано е во ред со FSX SP1 + SP2 + FSX-СЕ
 • Ова е само едноставен документ без датотека.
 • Автор: OFX симулација надворешен
 • http://secure.simmarket.com/ofx-simulation-calvi-st-catherine-airport-lfkc-fsx.phtml
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Како дел од нашето партнерство со OFX симулација ние нудиме paywares преземања дека може да се купат директно од партнерот.
Се состои во тоа што ова партнерство? Таа е многу едноставна, OFX Симулација дава на нас некои freeware Add-ons и во замена Rikoooo покажува payware од нашите партнер. Сите се среќни.

Rikoooo не е одговорен за услуги на клиентите или наредби и да добијат без провизија. сам Партнерот е одговорен за услуги на клиентите.

Calvi Sainte-Catherine е француски меѓународниот аеродром се наоѓа во северниот дел на островот Корзика, аеродромот е добро познат по неговите посебни пристап во пистата 36 за кои е потребна квалификација.
Во 2013 аеродромот поминале повеќе од патниците 302 000 и таа е една од најпрометните во островот.

карактеристики:

• Детални препевот на аеродромот и околните комерцијална област
• 3D светло за ноќ глетка
• анимации автомобили
• Птица анимации
• Анимирани 3D луѓе
• Вез во заливот Калви
• антенски слики
• комплекс терен мрежа
• прилагодено земјата полигон
• Бројни обичај прави статичен објект и авиони
• Бројни рака поставени и обичај прави вегетација објекти
• Прилагодено направени ограда на аеродромот
• Многу реални AFCAD
• аеродром графикони
• А мрежа (16m) Корзика е вклучен, но не се активира ако сакате само да се стави на датотека во датотека предели


Calvi промо en
calvi1calvi2calvi3calvi4calvi5

Преземете го тука

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 221 MB
 • Превземања 15 040
 • Креиран -24 03 2015-
 • Променето -17 08 2019-
 • лиценца Комерцијална дозвола
 • Автоматско инсталирање Од авторот
 • Тестирано е во ред со FSX SP1 + SP2 + FSX-СЕ
 • Ова е само едноставен документ без датотека.
 • Автор: OFX симулација надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици