јазици

Туполев Ту-124 FSX SP2 & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 25.8 MB
 • Превземања 10 830
 • Креиран -17 10 2012-
 • Променето -18 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: SCS & Samdim Design Group надворешен
 • http://samdimdesign.free.fr
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Во традицијата на руски авиони, тука е и Туполев Ту-124, убава модел со сопствени звуци. Не постои VC (виртуелен кабина), но тоа не е она што е најважно, всушност, овој додаток на главно се присутни за неговиот 2D панел кој е многу сеопфатен, ќе мора да научат прирачник на комисијата да го совладате овој авион, а тоа е третираат! Се состои од три текстури: Аерофлот 60s, Аерофлот 70s и CSA (Ceskoslovenske Avialinie)

На Туполев Ту-124 (код НАТО: Cookpot) бил советски авион кратки дестинации може да носи 56 патници. Започна во 1962, таа била изградена во 165 копии.

Изградена од страна на Туполев на компанијата, кој е дизајниран да ги задоволи потребите на Аерофлот за регионален авион да го замени Иљушин Ил-14. Развиен од средни релации Туполев Ту-104, тоа изгледа како помала верзија на тоа, тешко е да се направи разлика во далечина, како што е последен реактори беа интегрирани во крилја. Но, тоа не е технички комплетна копија. Ту-124 имаше голем број на подобрувања како падобран спојлер за итни слетувања или на лизгави површини, гуми со низок притисок за слетување на нерамни површини. Тој исто така беше ефикасна потрошувачка на гориво, да биде прв краток дестинации turbofan мотори опремени.

Детали на таблата со 2D со слики

панел 2D

панел 2D

панел 2D

панел 2D
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 25.8 MB
 • Превземања 10 830
 • Креиран -17 10 2012-
 • Променето -18 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: SCS & Samdim Design Group надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици