јазици

PT Туполев Ту-154B-2 v1.1 FSX и P3D

HOT
Големина 145 MB
Превземања 79 761
Создаден 18--03 2013 23: 33: 15
Промени 08 01--2015 23: 48: 18
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: проектот Туполев надворешен http://www.protu-154.net
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 да бидат тестирани #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Друга верзија е достапна за FS2004 Кликни тука

Еден збор: "Леле !"Вие нема да видите додаток на каде симулацијата е толку голема, во блиска иднина, секако, на повеќето развиени и на најсложените сите freeware Add-ons за FSX и P3D. Ремек-дело што заслужува внимание. Учењето е очигледно е потребно затоа што нема да се импровизира пилот на оваа машина без рачен ... Но, она што се радува!

На Туполев Ту-154 (руски: Туполев Ту-154) (шифра НАТО Безгрижни) е советски авион trijet дизајнирана во средината 1960s. Масовното производство на авиони беше завршен во февруари 2013

Видео Ту-154 B2 FSX
Видео моторот SART до


палецот 14Anonyme--20111105 224036  палецот 1rad6p  палецот 2pqrxox 
палецот 2wcmc1f  палецот 65x2ew  палецот 291yiy8
палецот fsx2011120311023852 палецот w0gjdi
PT Туполев Ту-154B-2 v1.1 FSX и P3D Превземи
јазици