јазици

ПТ Туполев Ту-154B-2 v1.1 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 145 MB
 • Превземања 89 584
 • Креиран -18 03 2013-
 • Променето -08 01 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: проектот Туполев надворешен
 • http://protu-154.org
Друга верзија е достапна за FS2004 Кликни тука

Еден збор: "Леле !"нема да видите додаток каде симулацијата е толку висока во скоро време, секако најразвиените и најсложените од сите бесплатни додатоци за FSX и P3D. Ремек-дело кое заслужува внимание. Учење е очигледно неопходно, бидејќи нема да се импровизирате пилот на оваа машина без прирачник ... Сепак, што е задоволство!

На Туполев Ту-154 (руски: Туполев Ту-154) (шифра НАТО Безгрижни) е советски авион trijet дизајнирана во средината 1960s. Масовното производство на авиони беше завршен во февруари 2013

Видео TU-154 B2 FSX
Видео моторот SART до


палецот 14Anonyme--20111105 224036 палецот 1rad6p палецот 2pqrxox
палецот 2wcmc1f палецот 65x2ew палецот 291yiy8
палецот fsx2011120311023852 палецот w0gjdi
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 145 MB
 • Превземања 89 584
 • Креиран -18 03 2013-
 • Променето -08 01 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: проектот Туполев надворешен

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици