јазици

Туполев ТУ-144D Аерофлот FSX & P3D верзија 3.5

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 83.8 MB
 • Превземања 19 757
 • Креиран -11 09 2015-
 • Променето -01 05 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, Клаудио Мусснер, Никита Константинов, Михаил Митин Игор Бороздин, Фрион
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 01 / 05 / 2019 : Верзија на инсталерот 10.5
Легендарниот Туполев ТУ-144D (кој изгледа како Конкорд) за FSX и FSX Пареа и Prepar3D v1,2,3 (не е компатибилен v4). Руски додаток на високо комплекси направени за FS2004. Овој пакет вклучува многу официјални надградби за да биде компатибилен и стабилен FSX.

Овој висококвалитетен додаток е за оние кои се чувствуваат подготвени да поминуваат часови за учење, симулацијата е завршена, работи на авионот е вистински предизвик ако успеете ве молиме да ја дадете вашата помош на нашата форум.

Се разбира, пред секој обид да лета мора барем да ги разгледаме во упатството на руски и делумно да се преведува на англиски јазик со Google Translate, беше тешко за Rikoooo да најде друга документација од рускиот јазик.

Ќе се сретнат со многу тешкотии со овој авион, немојте да се побара поддршка од Rikoooo, ние не сме авторите. Со среќа.

Имајте на ум дека ќе треба да го поставите џојстикот пред било каков обид да летате, во спротивно, вашиот авион ќе носат веднаш. следете ја постапката од оваа врска (можете да ја прескокнете процедурата за инсталација, веќе е направена од авто-инсталерот на Rikoooo) https://flightinstructoronline.wordpress.com/2018/06/10/tu-144-in-fsx/

Tupolev Tu-144 (НАТО кодното име: Load) е четири-моторски суперзвучен авион развиен во СССР од страна на канцеларијата за дизајн Туполев. Со англо-францускиот Конкорд, тие се единствениот суперсоничен комерцијален авион кој достигнал производство. Наменет за употреба на линиите на "Аерофлот", може да го носи со брзина поголема од Mach 2 и надморска височина од 20,000 m (65,500 ft), од 98 до патници на 120 на растојание од 3 080-6 200 km во зависност од верзијата. (Википедија)

2chmc802dqsmqo2rhmip14smdcz258mg5wfsx 2015-09-11 03-24-40-18slqvjd

 • Автор: Томас Рут, Клаудио Мусснер, Никита Константинов, Михаил Митин Игор Бороздин, Фрион
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 83.8 MB
 • Превземања 19 757
 • Креиран -11 09 2015-
 • Променето -01 05 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, Клаудио Мусснер, Никита Константинов, Михаил Митин Игор Бороздин, Фрион
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици