јазици

СЦС Туполев Ту-134A-3 FSX & FSX-Steam верзија 2.0 + режими и поправки

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 77.1 MB
 • Превземања 16 192
 • Креиран -12 09 2015-
 • Променето -12 09 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FSX SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Советска класика симулација (СКС) FSX ажурирање од страна на Connoisseur & Rikoooo
Ова е веројатно еден од најдобрите бесплатен додатоци на Интернет, На Туполев Ту-134A-3 со turbofan мотори Soloviev Д-30. Во кабината и пилотската кабина се целосно моделирани во 3D со HD текстури, исто така, вклучени во реално звуци, анимации, ефекти и сл ништо изнесува недостасува, овој додаток на е чудо.

Првично виртуелниот авион е создаден за FS2004, тогаш официјална верзија за FSX беше направен, но не беше доволно стабилен, па затоа овој пакет за FSX вклучува поправки на грешки од Connoisseur предложени од Форумот на Avsimrus.com и применети во авионот од страна на Rikoooo. Датотеката SCSTu-134FSXMods.pdf изречете ја секоја корекција.
Затоа, овој додаток е подготвен и стабилен за прв пат во FSX и FSX-Посетете ги со овие нови корекции.

Тоа е императив да го прочитате упатството за контрола на оваа машина, Во упатството е напишана на руски јазик, сепак, и покрај тоа што беше тешко да се најде преводи, Rikoooo доби некои PDF прирачници преведена на англиски. Но, ако веќе знаете Туполев Ту-154 v1.1 достапни тука ќе имаат многу помалку нешто да се учат, бидејќи двете летала се малку слични.

За да се потсетиме, на документација за секој додаток на симнати од Rikoooo е достапен од додаток на е папка (на пример C: Program Files (x86) Мајкрософт Flight Simulator XSimObjectsAirplanes GamesMicrosoft "име додаток на") или од Start менито на Windows - сите програми - Rikoooo додадете-на.

За правилно да работат на овој додаток треба да го инсталирате XMLTools, Автоматско Installer-от Rikoooo е автоматски ќе го внесе потребните податоци DLL.xml датотеката


На Туполев Ту-134 (код НАТО садот) е советски авион патнички авион, слична на американската Douglas DC-9. Тој беше еден од авионите се користи од страна на повеќето земји од Варшавскиот пакт. Бројот на моментално во функција на леталото се намалува, бидејќи на барањата за ограничување на бучавата.

мотори Стартери


Ту-134 m1Ту-134 m3Ту-134 m4tu 134 p1tu 134 p2tu 134 p3tu 134 p4tu 134 v1tu 134 v2tu 134 v3tu 134 v4fsx 2015 09 12 01 19 37 38
 • Автор: Советска класика симулација (СКС) FSX ажурирање од страна на Connoisseur & Rikoooo
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 77.1 MB
 • Превземања 16 192
 • Креиран -12 09 2015-
 • Променето -12 09 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FSX SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Советска класика симулација (СКС) FSX ажурирање од страна на Connoisseur & Rikoooo

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици