јазици

СХС Туполев Ту-134A-3 FSX & FSX-пареа верзија 2.0 + mods и поправки

Големина 77.1 MB
Превземања 9 757
Создаден 12--09 2015 02: 47: 00
Промени 12 09--2015 03: 23: 18
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 8
Автор: Советскиот класици Симулација (SCS) FSX ажурирање со Стручњакот и Rikoooo
Превземи За FSX SP2 & FSX-Steam # Порт-над не е компатибилен P3Dv4 #3D Виртуелна кабина
Ова е веројатно еден од најдобрите бесплатен додатоци на Интернет, На Туполев Ту-134A-3 со turbofan мотори Soloviev Д-30. Во кабината и пилотската кабина се целосно моделирани во 3D со HD текстури, исто така, вклучени во реално звуци, анимации, ефекти и сл ништо изнесува недостасува, овој додаток на е чудо.

Првично виртуелниот авион е создадена за FS2004, а потоа беше во официјална верзија FSX, но не е доволно стабилна, кој е зошто овој пакет за FSX вклучува поправени грешки од Стручњакот предложени од страна на Форумот на Avsimrus.com и се применува на авионот со Rikoooo. Датотеката SCSTu-134FSXMods.pdf изговара секоја корекција.
Овој додаток затоа е подготвена и стабилен за прв пат во FSX и FSX-пареа со овие нови корекции.

Тоа е императив да го прочитате упатството за контрола на оваа машина, Во упатството е напишана на руски јазик, сепак, и покрај тоа што беше тешко да се најде преводи, Rikoooo доби некои PDF прирачници преведена на англиски. Но, ако веќе знаете Туполев Ту-154 v1.1 достапни тука ќе имаат многу помалку нешто да се учат, бидејќи двете летала се малку слични.

За да се потсетиме, на документација за секој додаток на симнати од Rikoooo е достапен од додаток на е папка (на пример C: Program Files (x86) Мајкрософт Flight Simulator XSimObjectsAirplanes GamesMicrosoft "име додаток на") или од Start менито на Windows - сите програми - Rikoooo додадете-на.

За правилно да работат на овој додаток треба да го инсталирате XMLTools, Автоматско Installer-от Rikoooo е автоматски ќе го внесе потребните податоци DLL.xml датотеката


На Туполев Ту-134 (код НАТО садот) е советски авион патнички авион, слична на американската Douglas DC-9. Тој беше еден од авионите се користи од страна на повеќето земји од Варшавскиот пакт. Бројот на моментално во функција на леталото се намалува, бидејќи на барањата за ограничување на бучавата.

мотори Стартери


Ту-134 m1Ту-134 m3Ту-134 m4tu 134 p1tu 134 p2tu 134 p3tu 134 p4tu 134 v1tu 134 v2tu 134 v3tu 134 v4FSX 2015 09 12 01 19 37 38
СХС Туполев Ту-134A-3 FSX & FSX-пареа верзија 2.0 + mods и поправки Превземи
јазици