јазици

Туполев Ту-114 126 FSX & P3D Верзија Специјално издание

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 26.8 MB
 • Превземања 7 602
 • Креиран -11 09 2015-
 • Променето -06 09 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: Самдим Дизајн, репак од Андреас Ротовски
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Тука се TU-114 и TU-126 Tupolev (126 како AWACS модел). Овој пакет е специјална верзија која е специјално ажурирана FSX од Андреас Ротовски и вклучува многу подобрувања и надградби. Кабината на авионот е целосно моделирана во 3D и овозможува пешачење низ ходниците. Овој пакет ги вклучува моделите 3 и 3 repaints, сопствени звуци (безбедносен ремен, без прекинувачи) виртуелен кокпит и комплексен 2D панел.

Вклучени со целосна документација на англиски јазик и директно достапни на интернет (Manual.html) Или во кутијата. Важно е да го прочитате упатството


На Туполев-114 бил советски турбовитлов авион изграден во 1950s.

На Аерофлот, на авиокомпанијата на СССР, сакал авион може да носи големи меѓународни врски и служи како технолошки покажат и амбасадор. Со помош на возачи, истражувачки оддел на Андреј Туполев цивилни реализира дериват самоубиец Ту-95. На Туполев 114 останува најголемиот и најбрзо турбовитлов патнички авион некогаш бил изграден. Тоа е придвижуван од четири турбовитлов Кузнецов НК-12. Тоа беше се користи за главни линии: Москва-Хавана, Москва, Токио. Тој беше познат по посетата на Никита Хрушчов во САД во 1959.

Тој бил симнат од појавата на долги дестинации авион како Иљушин Ил-62. (Википедија)

1fsx 2015-09-11 02-02-31-18fsx 2015-09-11 01-49-12-49fsx 2015-09-11 01-49-54-70fsx 2015-09-11 01-51-07-55fsx 2015-09-11 01-53-09-61

fsx 2015-09-11 02-04-12-94fsx 2015-09-11 02-05-12-06
 • Автор: Самдим Дизајн, репак од Андреас Ротовски
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 26.8 MB
 • Превземања 7 602
 • Креиран -11 09 2015-
 • Променето -06 09 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: Самдим Дизајн, репак од Андреас Ротовски
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици