јазици

AFG Pilatus PC 12 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 30.87 MB
 • Превземања 14 488
 • Креиран -21 09 2006-
 • Променето -17 10 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Сојузничка ФС група (АФГ)
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
достапни во еден repaint многу убава Pilatus. VC (Виртуелен кокпит) и не VC верзија. Можете да ја отворите вратата на товар. Многу добар модел лет согласно FS9. Максимална брзина: 270 KTS.

На Pilatus PC-12 е бизнис авиони (извршната власт), исто така може да се користи за товар или воздушна линија (9 патници максимум).

Овој авион е произведен од страна на авионите Pilatus во Stans (Швајцарија). Таа е продадена во 1000 копии ширум светот (јуни 2010). Различни компании користат многу специфични способности на авионот, на пример Кралската Летечкиот Докторот служба во Австралија, поединци во компании од САД имаше ко-својства, па дури и ги украде неколку примероци на Армијата на САД, што се користи за специјални мисии под ознака U -28A (Википедија)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 30.87 MB
 • Превземања 14 488
 • Креиран -21 09 2006-
 • Променето -17 10 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Сојузничка ФС група (АФГ)
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици