јазици

Flight Simulator X SP1 француски

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 215.9 MB
 • Превземања 175 274
 • Креиран -21 05 2007-
 • Променето -21 01 2013-
 • лиценца
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Мајкрософт
Мајкрософт
Flight Simulator X Service Pack 1 поправки на следниве проблеми со кои се соочуваат од страна на клиентите по лансирањето на производот:
Инсталација и активација
Проблеми со трети дополнителни компоненти
подобрување на перформансите
прашања поврзани со содржината
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 215.9 MB
 • Превземања 175 274
 • Креиран -21 05 2007-
 • Променето -21 01 2013-
 • лиценца
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Мајкрософт

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици