јазици

Flight Simulator X SP2 француски

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 166.0 MB
 • Превземања 73 093
 • Креиран -14 12 2007-
 • Променето -27 07 2013-
 • лиценца
 • Тестирано е во ред со FSX SP1 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Мајкрософт
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Мајкрософт
Flight Simulator X Service Pack 2 нуди подобрена карактеристики:
мултиплеер компатибилност
DirectX ® 10

Мора да инсталирате Service Pack 1 (SP1) пред SP2

УПАТСТВА:

Преземете ја датотеката за инсталација на Service Pack во постојните Flight Simulator X.
пакет на услуги може да се симне еднаш на јазикот. Не засича Стандард и Делукс и да продолжат понатаму.
Вашата инсталација датотека Flight Simulator X мора да ги содржи сите оригинални датотеки немодифицирана: може да биде потребно за инсталирање на поправка ако сте променетите датотеки.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 166.0 MB
 • Превземања 73 093
 • Креиран -14 12 2007-
 • Променето -27 07 2013-
 • лиценца
 • Тестирано е во ред со FSX SP1 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Мајкрософт
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици