јазици

Prepar3D V1 до V2 Поправи

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 441 KB
 • Превземања 9 045
 • Креиран -01 01 2014-
 • Променето -17 10 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • Превземи
 • Автор: Rikoooo
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Еве мала програма креирана од Rikoooo која овозможува да ги направиме сите наши авто-монтери кои првично беа планирани Prepar3Dv1 компатибилен со Prepar3D верзија 2 (тоа е фикс).

Оваа програма едноставно ги тера нашите само-монтери да веруваат во тоа Prepar3D сè уште е во верзијата 1.

Само ќе ја копира содржината на клучот за регистар со име "HKCUSoftwareLockheed MartinPrepar3D v2 "во" HKCUSoftwareLockheedMartinPrepar3DДавање на инсталерот вистинскиот пат до Prepar3D v2.

вашиот P3Dv2 не се менува. Не користете ја оваа фикс за P3Dv1

Потребно:
Prepar2D v2
Немам Prepar3D инсталиран v1
Windows или 7 8
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 441 KB
 • Превземања 9 045
 • Креиран -01 01 2014-
 • Променето -17 10 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • Превземи
 • Автор: Rikoooo
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици