јазици

Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 28.3 MB
 • Превземања 51 791
 • Креиран -28 08 2009-
 • Променето -22 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, Даглас Е. Трап, преработен од Андирото
Освежено на 22 / 08 / 2019 : Оваа верзија (надградба) е комбинација на Томас Рут оригиналниот Ан-124 и пакет на Даглас Е. Trapp на An124-210.
Додадено TCAS, финансиски менаџмент и контрола, нов FE панел и преработил текстура од пакетот 210 3 на нови текстури за оваа верзија.
Преработил, исто така, воздухот датотека и aircraft.cfg за некои калибри.
Користете Дитмар Loleit за TCAS и Гарет Смит за финансиски менаџмент и контрола.

компатибилен со Prepar3D v4 +
Мајчин FSX модел и компатибилен Prepar3D v4 +. Еве го познатиот руски голем шпедитер Антонов АН-124. Вклучено со 2D панел и прекрасна функционална виртуелна кокпита со вистински звук на моторот!

Потекло:

Антонов-124 100 Руслан прекар (код НАТО: Кондор) беше најголемиот авион во светот се произведува во серија пред доаѓањето на авионот Ербас A380 во светот е најголемиот останатите Антонов Ан-225.

Тоа можат да носат товари најразновидните како на пример локомотивите, авиони, сателити, бродови. Овој авион е опремен со две дигалки, секоја со две дигалки која може да поддржува максимална тежина од 20 тони. 400 тони на полетување, 120 тони максимална носивост (6 пати поголема од онаа на C-160 Transall француските и германските војски).

Единствениот авиони се приближно споредливи Ербас A380 и Локхид C-5 Галакси САД, кое е резервиран исклучиво за воени цели и не носи голем товар. Тоа често се користи од страна на француските воздухопловни сили, што го закуп на украинската компанија за големи своето работење и далечински управувач.

Неговата единечна цена е помеѓу 150 и 200 милиони долари. (Извор: Википедија)

Антонов AN 124 FSX P3D 2Антонов AN 124 FSX P3D 6Антонов AN 124 FSX P3D 7Антонов AN 124 FSX P3D 8Антонов AN 124 FSX P3D 9
 • Автор: Томас Рут, Даглас Е. Трап, преработен од Андирото
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 28.3 MB
 • Превземања 51 791
 • Креиран -28 08 2009-
 • Променето -22 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, Даглас Е. Трап, преработен од Андирото

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици