јазици

Антонов АН-225 вселенска шатл FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 22.9 MB
 • Превземања 61 243
 • Креиран -22 08 2019-
 • Променето -22 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Оригинален дизајн од Томас Рут. Нови 2D панели за широк екран, xml мерачи и VC адаптација од Philippe Wallaert. Пакет од Rikoooo
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Еве го Антонов Ан-225 Мрија со вселенскиот шатл Буран на „Советската вселенска програма“ на задниот дел. Овој авион е огромен и ќе имате потешкотии со полетување, користете ги клапите и намалете ја количината на горивото, во спротивно ќе останете на земја. Вклучено со целосно 3D кабина, многу реален модел на летање, автентични звуци и 2D панел за 16: 9 екрани.

историја:

Антонов Ан-225 Mriya ( "сон" во Украина) е превоз на џамбо авион, кој беше произведен во СССР (Советскиот Социјалистичка Република во Украина) и примени како име код за НАТО "козачки" (Ан-124 беше еден од "Кондор"). Овој авион е од импресивна големина е во состојба да носат големи и тешки товари на значителни растојанија.

Ова е најдолгата и најтешката авион во светот, а вториот во однос на големината, зад гигант хидроплан H-4 Херкулес. Според Анатолиј Boulanenko, Ан-225 никогаш не се користи за својот полн потенцијал и секогаш по него, Ан-225 е исто така корисна борец. Всушност, за време на демонстрациите во Бурже, тој се сврте под агол од 45 ° со советската вселенска шатл Буран на 62 тони во прилог на трупот на авионот.

Вселен шатл Антонов 225 FSX P3D 2Вселен шатл Антонов 225 FSX P3D 3Вселен шатл Антонов 225 FSX P3D 5Вселен шатл Антонов 225 FSX P3D 6Вселен шатл Антонов 225 FSX P3D 7Вселен шатл Антонов 225 FSX P3D 8Вселен шатл Антонов 225 FSX P3D 10Вселен шатл Антонов 225 FSX P3D 11Вселен шатл Антонов 225 FSX P3D 12Вселен шатл Антонов 225 FSX P3D 13Вселен шатл Антонов 225 FSX P3D 14
 • Автор: Оригинален дизајн од Томас Рут. Нови 2D панели за широк екран, xml мерачи и VC адаптација од Philippe Wallaert. Пакет од Rikoooo
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 22.9 MB
 • Превземања 61 243
 • Креиран -22 08 2019-
 • Променето -22 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Оригинален дизајн од Томас Рут. Нови 2D панели за широк екран, xml мерачи и VC адаптација од Philippe Wallaert. Пакет од Rikoooo
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици