јазици

Антонов Ан-Хнумкс ПАКС FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 27.1 MB
 • Превземања 69 805
 • Креиран -15 05 2012-
 • Променето -22 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, repaints од ricardo_tv
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Најдолгата и најтешката авион во светот повторно на Rikoooo во верзија со патници (фиктивни) вклучени со компании: Ер Франс, на Американ Ерлајнс, Бритиш ервејс, Луфтханза, бела боја и производителот бои (Антонов).

Антонов Ан-225 Mriya ( "Сонот" во Украина) е патнички авион транспортен авион, кој беше произведен во Украинската Советска Социјалистичка Република и беше дадено името на код за НАТО "козачки" (Ан-124 беше онаа за "Кондор" ). Овој авион е од импресивна големина способен за вршење големи и тешки товари на значителни растојанија. Ова е најдолгата и најтешката авион во светот, а вториот во однос на обем, зад гигант хидроплан H-4 Херкулес.

Според Анатолиј Boulanenko, Ан-225 никогаш не се користи за својот полн потенцијал и, повторно, според него, Ан-225 е maneuverable како борец. Всушност, за време на демонстрациите во текот на Ле Бурже, тој да се става под агол од 45 ° со вселенскиот шатл Буран на 62 тони во прилог на трупот на авионот.

Антонов АН-225 внатрешни работи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 27.1 MB
 • Превземања 69 805
 • Креиран -15 05 2012-
 • Променето -22 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, repaints од ricardo_tv
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици