јазици

Антонов 72-74 пакет FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 30.2 MB
 • Превземања 7 031
 • Креиран -28 01 2016-
 • Променето -28 01 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Модел на Димитриј Самборски, засилен ВК од Мајкл Пјук, препишува од Стефан Браунинг
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
На addon тоа не значи дека ќе биде графички екстремни квалитет, но барем е многу ретка во Freeware, особено што тоа е завршена (сопствени звуци, 2D панел, виртуелен кабина). Вклучени со 4 repaints.

Првично се наменети да го замени Антонов Ан-26, студии за развој на Ан-72 започна во 1970s биле изградени два прототипи. Првиот прв пат полета во декември 22 1977. Вториот авион беше претставен во Париз Air Show 1979.

Во ноември и декември 1983, три Советски пилоти оперативна во парови основана 17 нови службени евиденции во областа на вертикална брзина со оптоварување на одборот на Ан-72.

Кон крајот на 1995, повеќе од 160 72 Ан-и-74 биле испорачани, повеќето војници. (Википедија)
 • Автор: Модел на Димитриј Самборски, засилен ВК од Мајкл Пјук, препишува од Стефан Браунинг
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 30.2 MB
 • Превземања 7 031
 • Креиран -28 01 2016-
 • Променето -28 01 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Модел на Димитриј Самборски, засилен ВК од Мајкл Пјук, препишува од Стефан Браунинг
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици