јазици

Антонов Ан-12BK младенче FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 30.4 MB
 • Превземања 9 239
 • Креиран -13 09 2016-
 • Променето -13 09 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Владимир Жигулски, адаптација на VC, панели и мерачи на Филип Валарт
Убава Антонов АН-12BK (Младенче) создадени од страна на Владимир Zhyhulskiy и ажурирани од страна на Филип Wallaert. Вклучени со VC и кабина 3D, 2D панел во широк екран (16 / 9), сопствени звуци, алфа канал коригира текстури, четири repaints (Тешки лифт, Ер Алијансата Украина, Руската морнарица, Moskovia Авиокомпанијата), површината анимации, вистински мерачи, GPWS, прирачници, Paintkit.

Антонов Ан-12 (НАТО ознака Младенче) е медиум воени транспортни авиони. Често се смета како Советскиот еквивалент на познатиот американски Херкул, сепак, тоа не е произведена во толкав голем број и не го имав истиот успех како неговиот западен конкурент.

Антонов Ан-12bk младенче 1Антонов Ан-12bk младенче 2Антонов Ан-12bk младенче 3
 • Автор: Владимир Жигулски, адаптација на VC, панели и мерачи на Филип Валарт
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 30.4 MB
 • Превземања 9 239
 • Креиран -13 09 2016-
 • Променето -13 09 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Владимир Жигулски, адаптација на VC, панели и мерачи на Филип Валарт

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици