јазици

Антонов Ан-24RV FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Освежено на 13 / 08 / 2019: Корекција на звуците на моторот што не беа звучни со максимална моќност, додаде и некои мерачи што недостасуваат, додаде GPS GARMIN 500. Адаптација на автопилотот до Prepar3D v4. Бидејќи KLN90B GPS не е компатибилен со Prepar3D v4 (битови 64) тој е заменет со верзија со ограничени функции само за Prepar3D v4 (без промена за FSX и FSX-Сетам). Нема потреба да преземате и инсталирате KLN90B GPS за корисници на Prepar3D v4 сè уште не е направен компатибилен за овој симулатор. Можете да го користите GPS GARMIN 500 кој наместо тоа е претходно конфигуриран.

Направени додатоци Prepar3D v4 64-бит компатибилен од Rikoooo.
Еве уште еден додаток на кој го претставува воздухопловот на поранешниот СССР на неверојатен квалитет знаејќи дека тоа е бесплатен. Ова Антонов Ан-24RV е извонреден, вклучени со 4 repaints: IzhAvia, AFL, Аерофлот и Tjumavi. Виртуелниот пилотската кабина е целосно моделирани во 3D, ќе бидете изненадени од неговиот мерачи со 3D бои и текстури HD, ќе имаат пристап до голем број на прекинувачи на различни панели на кабината. Вклучува реалниот звуци и анимации. Реализам на овој додаток е многу напредната.

Антонов Ан-24 е близнак-турбовитлов авион способен за вршење на 44 52 патници произведен во СССР, (сега во Украина) од Антонов инженерство. Авионот се очекува да работат во рустикален животната средина и беше особено успешна, дури и со западните стандарди, сепак неговата комерцијална профитабилноста беше на ниско ниво, бидејќи тоа беше хендикепиран со премногу висока неоптоварена маса.

Две суштина воени верзии се изведени од него, Антонов Ан-26 со голем товар врата на задниот дел и Антонов Ан-30 со чаша носот за мониторинг мисии и мапирање. (Википедија)

ВАНО: за Антонов Ан-24RV да работи правилно и да ја избегне грешката „не можеше да се вчитаат мерачи /sc_acc.dll“ е императив да ја преземете и инсталирате најновата верзија на мерачот KLN90B (GPS), инсталирањето на овој мерач е потребно само еднаш .

Кликнете на линкот подолу за да го симнете на мерачот.

http://fscaptain.net/downloads/KLN90B-FSX-P3D.zip

fsx 2017 03 30 22 15 30 32fsx 2017 03 30 22 18 23 92fsx 2017 03 30 22 18 39 32fsx 2017 03 30 22 19 37 45fsx 2017 03 30 22 19 47 33fsx 2017 03 30 22 20 15 32fsx 2017 03 30 22 21 17 33
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици