јазици

Socata TB10 Тобаго Целосен пакет FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 10.2 MB
 • Превземања 10 491
 • Креиран -20 08 2012-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Премиер Авион Дизајн надворешен
 • http://www.premaircraft.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука

Вклучувајќи Динамички VC со прилагодени мерачи и звук конвертиран за FSX. Опсегот на Соба ТБ беше замислен во средината на 1970 за да го замени стареењето на Моране-Саулниер Рели. Тие се лесни авиони за слободно патување или деловно работење.

Авионот ТБ-10 Тобаго е цивилен летачки клуб, дизајниран и направен за правиот лет. Тој има Lycoming O-360 со 180 КС, воз и пропелер со фиксен чекор, кои овозможуваат максимална брзина на патување на 127 kts (235 km / h).
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 10.2 MB
 • Превземања 10 491
 • Креиран -20 08 2012-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Премиер Авион Дизајн надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици