јазици

Beechcraft B1900D регионален авион FSX

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОДВИД

 • Рејтинг
  (26 гласови)
 • големина 15.55 MB
 • Превземања 34 969
 • Креиран -19 08 2008-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Список на компатибилност:
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Microsoft Flight Simulator X (сите верзии)
 • превземи
 • Автор:
 • Премиер Авион Дизајн надворешен
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium
Многу убаво панел во две верзии. Сите инструменти се функционални.

19 седишта, динамичен и полн со анимација, сјај и одраз текстури. Вклучува 2D панел и виртуелни пилотската кабина со "Целосно патничката кабина, отворање совозачката врата со скали, карго врата и" сопствен звук. Компатибилен со забрзување / SP2.

An add-on како што сакаме.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОДВИД

 • Рејтинг
  (26 гласови)
 • големина 15.55 MB
 • Превземања 34 969
 • Креиран -19 08 2008-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Список на компатибилност:
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Microsoft Flight Simulator X (сите верзии)
 • превземи
 • Автор:
 • Премиер Авион Дизајн надворешен
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium