јазици

Hawker-Siddeley HS.748 Белгиски воздухопловни сили FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 22.9. MB
 • Превземања 7 222
 • Креиран -20 05 2015-
 • Променето -01 05 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модел на Рик Пајпер, роден FSX/P3D конверзија со Rikoooo repaint од Стивен Браунинг Веб-страница надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Прекрасен и класичен Hawker Siddley HS748 се преправа за FSX & P3D во Белгија Воздухопловна сила околу 1976 / 86. Вклучен е висококвалитетен VC, како и моделот со детали. Многу благодарам на Мајкл Пук / Дејв Рохол за фиксирање на панелот 2D. текстури од Стивен Браунинг. Прилагоден звук е вклучен.

Ле HS.748 est ОН би-де turbopropulseur транспорт суд / Moyen-Гласникот conçu par la firme britannique Avro faisant partie du GROUPE Hawker-Siddeley.

На ловец со соколи Siddeley HS 748 е средни турбовитлов авион на оригинално дизајниран од страна на британската фирма Avro во доцните 1950s како замена за стареењето DC-3s потоа во широка услуга како feederliners. Avro концентрирани на перформанси, особено за операции Стол, и се најде посветен пазарот. 380 авиони биле изградени од страна на ловец со соколи Siddeley. А поголем, се протегала развој на ХС 748, на БАЕ АТП, се обиде да се натпреварува со Канада де Хавиленд цртичка 8 но видов со ограничено производство рок. (Википедија)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 22.9. MB
 • Превземања 7 222
 • Креиран -20 05 2015-
 • Променето -01 05 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модел на Рик Пајпер, роден FSX/P3D конверзија со Rikoooo repaint од Стивен Браунинг Веб-страница надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици