јазици

Beechcraft AT-11 Kansan FSX & P3D верзија 1.0

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 100 MB
 • Превземања 2 591
 • Креиран -19 08 2017-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Скот Томас, Дамјан Радиче и Звуци од Најџел Ричардс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Уште еднаш, Милтон Шупе и неговиот тим ни нудат прекрасен мајчин модел FSX / P3D. Компатибилен со Prepar3D v4. Вклучува препратени 10, сопствени звуци, целосно кабина 3D и многу повеќе. Овој пакет содржи 4 модели (бедем, меур за набљудување, обвиени бедем и цивилен товар)

AT-11 беше стандардниот тренер за бомбашки напади во Втората светска војна на воздухопловните сили на САД; За 90 проценти од повеќе од 45,000 USAAF бомбардери обучени во AT-11s.

484Во 11 араНа 11 граѓанскиВо 11 FAAВо 11 во ХоландијаAt11 генеричкиAt11 M78 3At11 m78At11 M83 2At11 m83Цивилен товарPrepar3D 2017 08 17 03 36 16 08Prepar3D 2017 08 17 03 37 02 07Prepar3D 2017 08 17 03 39 30 34vc
 • Автор: Милтон Шупе, Скот Томас, Дамјан Радиче и Звуци од Најџел Ричардс
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 100 MB
 • Превземања 2 591
 • Креиран -19 08 2017-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Скот Томас, Дамјан Радиче и Звуци од Најџел Ричардс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици