јазици

McDonnell Douglas DC-10 FSX & P3D верзија 2

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 48.3 MB
 • Превземања 62 627
 • Креиран -03 05 2012-
 • Променето -04 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут и Ерик Канту
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 04 / 04 / 2019: Сега е компатибилен со Prepar3D v4, верзија за автоматско инсталирање 10.5

Освежено на 18 / 03 / 2013: P3D компатибилност + нови звуци. Квалитетот на овој додаток е непобитен, текстурите се детални и во HD, моделот на летот е реален и моделирањето на 3D е непорочно, вклучено со препраќање на 7: United Airlines, Arrow Converted Cargo Cargo, Continental Airlines, Mexicana, Condor, Јапонија Авиокомпании (JAL), американски воздухопловни сили. Не заборавајте да го прочитате рачниот панел.
Неверојатна пакет спаѓаат моделите DC-10: DC-10-10 + VC, DC-10-15 + VC, DC-10-30 + VC, DC-10-40 + VC, DC-10-KC10 + VC + гориво рампата

авион ДЦ-10 е tri-авион за долги релации мекдоналд даглас, произведени од страна на Даглас Aircraft Company, во меѓувреме стана Лонг Бич Поделба на Боинг авиони.

Таа е наследник на Douglas DC-8, долги релации спектар на поранешниот Даглас. Неговото производство започна во јануари 1968 и првите примероци се доставуваат во 1971. Тој беше заменет во 1990 од мекдоналд даглас МД-11.

Тој е произведен помеѓу 1971 1989 и да 386 копии во повеќе од 60 КЦ-10 (модели танкер изградена за воздухопловните сили на САД)

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 48.3 MB
 • Превземања 62 627
 • Креиран -03 05 2012-
 • Променето -04 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут и Ерик Канту
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици