јазици

SMS MD-11 холандската Пакет FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 37.5 MB
 • Превземања 54 489
 • Креиран -17 03 2013-
 • Променето -19 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: СМС Оверленд - пренебрегнување од Стивен Браунинг
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Оваа Холандски Пакет содржи два ново насликани многу детални liveries: КЛМ Martinair патници и товар. И двете доаѓаат со слика вистинска делови, целосна ноќ со лесна текстура, анимирани слетување светла, виртуелна пилотската кабина и одличен звук пакет. Repaints на Стивен Браунинг.

На мекдоналд даглас МД-11 е авион произведен од страна на производителот на авионот Мекдонел Даглас. Ова е проширена верзија на DC-10 со winglets на врвот од крило и модерна пилотска кабина Авионика (стакло кокпит).
 • Автор: СМС Оверленд - пренебрегнување од Стивен Браунинг
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 37.5 MB
 • Превземања 54 489
 • Креиран -17 03 2013-
 • Променето -19 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: СМС Оверленд - пренебрегнување од Стивен Браунинг
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици