јазици

МукДонел Даглас МД-80 Мулти-животен серија FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Рејтинг
  (13 гласови)
 • големина 83.7 MB
 • Превземања 74 133
 • Креиран -31 01 2020-
 • Променето -31 01 2020-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • превземи
 • Автор: Модел / VC од Митсуши Јутака (екс ПОСКИ). Мајчин FSX/P3D конверзија и пакет од Rikoooo. 2Д панел од Марко Спада
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium
Тоа е со permissionубезна дозвола на Митсуши Јутака (екс ПОСКИ) дека Рикуо го претвори овој додаток за FS2004 во домашен FSX / P3Dформат v4. Благодарение на софтверот 3DS Max и MCX, додадовме мерачи во пилотската кабина, вклучувајќи FMC (Honeywell), подобрување на 2D панелот со целосна интеграција на 3D виртуелниот кокпит.

Овој пакет вклучува MD-81/83 и 88 серија со 17 квалитетни животи, вклучувајќи реален алфа-канал (рефлексија). Вистински звуци од Patt & Whitney JT8D мотор, виртуелен кокпит од 360 степени, панел 2Д создаден од Марко Спада, многу пријатен модел на летање со правилно калибриран автоматски систем, добро поставена светлина и ефекти од чад.

Препорачуваме летање на оваа рамнина во режим на 2D панел, бидејќи ВЦ е повеќе украсен отколку практичен.
Прочитајте ја документацијата за повеќе информации.

Liveries: Delta Airlines - American Airlines - Allegiant - Aero Mexico - Aero Mexico AMS - Aero Republica - Avianca - Alitalia - TWA - Northwest - Orient Thai - GMG - Royal Jordanian - Iberia: Stephen Browning - Delta Airlines 1999 - Серија Starвездени сојузи - Скандинавски Авиокомпаниите.

McDonnell Douglas MD-80 е американски авион што го произведува производителот на авиони Мекдонал Даглас. Вториот тогаш разви и пласираше на пазарот на еволуција, MD-90. Откако го купи Мекдонел Даглас во 1997 година, Боинг го надградува авионот, под името Боинг 717

МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 2МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 3МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 4МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 5МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 6МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 7МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 8МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 9МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 10МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 11МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 12МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 13МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 14МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 15МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 16МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 17МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 19МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 20МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 21МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 23МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 24МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 25МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 26МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 27МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 28МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 30МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 31МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 32МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 33МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 34МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 35МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 37МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 38МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 39МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 40МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 41МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 42МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 43МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 44МукДонал Даглас MD 80 Серија Мулти Лајри FSX P3D 45
 • Автор: Модел / VC од Митсуши Јутака (екс ПОСКИ). Мајчин FSX/P3D конверзија и пакет од Rikoooo. 2Д панел од Марко Спада
 • превземи

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Рејтинг
  (13 гласови)
 • големина 83.7 MB
 • Превземања 74 133
 • Креиран -31 01 2020-
 • Променето -31 01 2020-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • превземи
 • Автор: Модел / VC од Митсуши Јутака (екс ПОСКИ). Мајчин FSX/P3D конверзија и пакет од Rikoooo. 2Д панел од Марко Спада
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium

Последно освежено

-02 03 2020-Мулти-живост на Боинг 737-MAX8 FSX &
--------