јазици

MD-88 Делта Близначки Пак FSX и P3D

HOT
Големина 58.8 MB
Превземања 54 607
Created 09-02-2014 01:00:00
Changed 30-05-2015 19:30:19
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: Mitsushi Јутака, repaints на Стивен Браунинг
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 да бидат тестирани #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Убава реализација на мекдоналд даглас МД-88 во боите на Делта Air Lines. Комплетен пакет со виртуелен пилотската кабина, 2d панел, персоналните и вистински звук. Вклучува со две repaints Делта и check-листа и спецификации во WordPad формат. Нема финансиски менаџмент и контрола, мора да лета со GPS. Благодарение на Mitsushi Јутака за одличен модел.

На мекдоналд даглас МД-80 е американскиот авион, што е направено од страна на производителот на авионот Мекдонел Даглас. И тогаш се разви маркетинг тренд, MD-90. Ја купив Мекдонел Даглас во 1997, Боинг е промена на уредот, како Боинг 717.

Делта Air Lines е американска авиокомпанија со седиште во Атланта, кои работат на летови во САД и во целиот свет.
MD-88 Делта Близначки Пак FSX и P3D Превземи
јазици