јазици

Даглас C-47R Skytrain FSX & P3D Верзии 3.14 Beta + поправки

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 144 MB
 • Превземања 27 417
 • Креиран -02 12 2016-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Јан Висер (ДИГИТАЛЕН ДАКОТА), Манфред Јан, Тед Туфун Волфганг и тим
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 05 / 07 / 2018: Додадени мерачи на 64битови за P3Dv4, кликнете на звуците што сега работат. Забележете: "Даглас_C47.dll" сè уште не 64bits ...

Освежено на 05 / 07 / 2017: Ажурирани до верзија 3.14 Beta + поправки, додава неколку поправки, ве молиме прочитајте "readme_fixes.txt" за повеќе информации
Несомнено една од најдобрите бесплатни на интернет, Даглас C-47R Skytrain е редок бисер кој нужно мора да го најде своето место во вашиот преоптоварен хангар. Комплетен пакет со виртуелен пилотски кабина и целосно кабина 3D, исклучително добро детален авион, природно компатибилен со Prepar3D v3, v4 и FSX SP2 / Забрзување или FSX Steam Edition ("Злато").

Документација вклучени во PDF формат да го прочитате внимателно за добра потпора. Многу благодарен благодарност до авторите на овој проект, а особено за дозвола да се редистрибуираат на Rikoooo. Имајте на ум дека можете да најдете неколку видеа на YouTube со упатства за овој додаток на. Исто така, стотици repaints се достапни за преземање на интернет за овој авион, Google е вашиот пријател.

Ништо не е подобро од краток видео да се воведе овој извонреден додаток на.

 • Автор: Јан Висер (ДИГИТАЛЕН ДАКОТА), Манфред Јан, Тед Туфун Волфганг и тим
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 144 MB
 • Превземања 27 417
 • Креиран -02 12 2016-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Јан Висер (ДИГИТАЛЕН ДАКОТА), Манфред Јан, Тед Туфун Волфганг и тим
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици