јазици

POSKY Bombardier CRJ 900 FSX

ИНФОРМАЦИИ

Додаток со лет модел и моделирање на висококвалитетни компатибилни било која верзија на FSX. Вклучува три текстури: Службени куќи во боја, NWA Airlink, Америка Вест експрес. По инсталацијата, проверете го упатството.

Општ опис на вистинскиот авион:

Bombardier CRJ900 е дизајниран да ги држи патниците на 86-90 со конфигурација со 4 со два купатила и галија како стандардна опрема. Исто така, може да се конфигурира со опционално седење на бизнис-класа со 3.

Bombardier разви нов поголемо крило и ја подобри аеродинамиката за CRJ900 што им дава одлични перформанси за полетување, искачување, крстарење и слетување, како и намалување на горивото.

Bombardier Aerospace нуди 3 верзии на CRJ900: стандардните CRJ900, CRJ900 ER и CRJ900 LR. Стандардната верзија има максимална тежина на полетување на 80,500 фунти (36,504 kg) и опсег од 1,350 nm (1,554 sm / 2,500 km). Просечната опсег (ЕР) варијанта има максимална полетна тежина од 82,500 фунти (37,421 kg) и опсег од 1,593 nm (1,833 sm / 2,950 km). Моделот Long Range (LR) има максимална маса на полетување на 84,500 килограми (38,330 kg) и опсег од 1,828 nm (2,104 sm / 3,385 km). CRJ900 има извонредни перформанси, способни за максимални брзини на патувањето на Mach 0.83 (475 kts / 547 mph / 881 km), и височини на крстарење до нозете на 41,000.

Bombardier CRJ900 се напојува со два мотори на турбо мотор General Electric CF34-8C5 кои произведуваат 14,510 фунти (63.2 kN) на полетувањето. Истите исти мотори, исто така, ги напојуваат CRJ700 и CRJ705, овозможувајќи поголема сличност меѓу членовите на семејството. Првично развиен за воздухопловните сили на САД, фамилијата CF34 има над 20 милиони часа на летови и е високо ценета како една од најсигурните и најефикасните постројки за мотори. Во прилог на подобрување на ефикасноста на горивото и ладењето, силата на серијата Bombardier CRJ900 серија обезбедува пликови со перформанси кои можат да се споредат со онаа на главниот млазен авион.

CRJ900 е 118 стапки, 8 инчи (36.2 m) долги со крило распон од 81 нозете 6 инчи (24.9 m).


(Извор: www.crj900.com)
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици