јазици

Bombardier Global Express XRS FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 33.1 MB
 • Превземања 18 289
 • Креиран -30 05 2011-
 • Променето -23 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Ричард Швартегер
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Мајчин модел за FSX и компатибилен Prepar3D v4 +. Овој пакет содржи две 2D панели со различна големина, 4: 3 и „Широк екран“ со целосно интерактивен виртуелен кокпит! Вклучува 4 препарати (N30GL, N43GL, N552RS, N929LM) и пред да започнете, треба да се прочита сеопфатен прирачник. Вистинско задоволство.

бизнис авион на Bombardier Глобал Експрес е авион на многу голем дострел.

Global Express XRS е подобрена верзија на Глобал експрес, нуди поголема брзина на крстарење, зачувување на батеријата и кабина дизајнирана и подобро информирана. Буквите XRS немаат друго значење освен да бидат избрани за подобрување на имиџот на брендот. Автономијата е зголемена преку обезбедување резервоар од 674 кг керозин на местото на крилјата. Глобалниот 5000 е пократка верзија на Global Express XRS. Извор Википедија

Bombardier Global Express XRS FSX P3D 1Bombardier Global Express XRS FSX P3D 2Bombardier Global Express XRS FSX P3D 3Bombardier Global Express XRS FSX P3D 4Bombardier Global Express XRS FSX P3D 5Bombardier Global Express XRS FSX P3D 6Bombardier Global Express XRS FSX P3D 7Bombardier Global Express XRS FSX P3D 8Bombardier Global Express XRS FSX P3D 9Bombardier Global Express XRS FSX P3D 10Bombardier Global Express XRS FSX P3D 11Bombardier Global Express XRS FSX P3D 12Bombardier Global Express XRS FSX P3D 13Bombardier Global Express XRS FSX P3D 14Bombardier Global Express XRS FSX P3D 15Bombardier Global Express XRS FSX P3D 16Bombardier Global Express XRS FSX P3D 17Bombardier Global Express XRS FSX P3D 18Bombardier Global Express XRS FSX P3D 19
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 33.1 MB
 • Превземања 18 289
 • Креиран -30 05 2011-
 • Променето -23 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Ричард Швартегер
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици