јазици

Bombardier / Northrop Grumman E-11A Sentinel FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Освежено на 30 / 07 / 2018: Додаден работен TCAS II, додаде V-брзина мерач, додаде работа GPWS, нови liveries: Полски воздухопловни сили, НАСА, USAF, USAF 2. Сега е компатибилен со Prepar3D v4. 3
Убава модел на овој авион верзија Е-11A Сентинел USAF пакет вклучувајќи сопствени звуци, 3D кабина и детални VC, HUD, финансиски менаџмент и контрола, GPWS, анимации, 2D панел и многу повеќе.

Bombardier BD-700 Глобал Експрес е бизнис авион авион многу долго станица опсег. Bombardier почна студии во 1991 на проектот Глобал Експрес, и авионот е официјално лансиран во 1993. Првиот лет се одржа на 13 1996 октомври.

Е-11

На USAF во ноември 2015, четири Глобал Експрес опремени со систем за Нортроп Груман е Bacn (Battlefield Воздушните врски јазол), или воздушни комуникациски јазол над бојното поле), како воздухот реле во ознаката на Е-11A. (Википедија)

Сентинел usafl1Сентинел usafl2Сентинел usafl3
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX  &  P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX  &  P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------


јазици