јазици

Bombardier CRJ-200 Целосен пакет FSX & P3D верзија 1.1

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 128 MB
 • Превземања 24 736
 • Креиран -20 12 2017-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Рикоо, Мицуши Јутака (проект OpenSky), Дејвид Хоефген (VC), Кристофер Петерсон (звучи), подобрени од Симон Кели
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 28 / 05 / 2018: Благодарение на Симон Кели (член на Rikoooo) за корекција на тежината, количините на гориво и повеќе (модификација на датотеката aircraft.cfg) и додавање на контролна листа и референца за овој додаток.

Освежено на 25 / 05 / 2018: 3D модел - Корекција на алерони и кормила анимации кои беа неточни. P3Dv4 - Корекција на броеви на летови во Aircraft.cfg. Ажурирање на автоматскиот инсталер.
Ексклузивно Rikoooo Bombardier CRJ-200 со мајчин 3D модели за FSX и мајчин за Prepar3D v4.2 +
Вклучен со преработен Виртуелен кокпит (Бета верзија) од Дејвид Хоефген.

Со дозвола на Mitsushi Yutaka, Rikoooo го претвори POSYY CRJ-200 од FS2004 во две нови FSX / P3D модели користејќи програми "Модел конвертор X" и "Блендер". Моделот ги вклучува сите анимации, новиот ефект на цут, "Емисивни мултиплиБленд", "Глобална средина за животна средина како рефлексија" и "мешајте дифузно со дифузна алфа". Rikoooo, исто така, создаде некои убави ноќни текстури и нов алфа-канал за ефект на метален одраз, сите текстури се претвораат во DXT5 формат за целосна компатибилност со FSX и P3D давајќи побрза рамка.

Виртуелна кокпит (од Дејвид Хоефген) бета верзија:

Ова е преработка на стандардниот бомбардирачки CRJ 700 Cockpit во Microsoft Flight Simulator X.
Вклучен во овој пакет со дозвола од Дејвид Хоефген (Ви благодариме).

Главните карактеристики се:

1. Опција за имплементација на FMC (Custom BMP за Honeywell FMC од Rikoooo)
2. Поединечно конфигурирачки MFD и EICAS екрани за капетанот и првиот офицер
3. Дожд Ефекти на ветробранско стакло и работни бришачи
4. Систем за заштита од штанд и надвисна брзина
5. Функција за автоматска земја
6. GPWS од Роб Барендрегт
7. Неколку визуелни и анимациски корекции
8. Додадени анимации и мерач карактеристики

За повеќе информации, прочитајте го прирачникот за Виртуелна кокпит.

Звуците на CRJ-200:

Овој пакет, исто така, нуди реални и сопствени звуци за CRJ-200 (CF34 Turbofan) од Кристофер Петерсон. Rikoooo исто така додаде звуци за известувања за "Не пушењето" и "Сигурносни".

GPWS (Ground Warning System) се вклучени различни аларми со овој систем вклучувајќи ги и висинските висини и "Приближување на минимум", "Теренски терен", "Стапка на мијалник" итн.

32 се препишува од целиот свет:

Тука е листата на сите повторувања вклучени во овој пакет: Air France, Air Littoral, Air Canada, Quebecair, UTair, Norwegian, America West Express, управувани од Mesa Airlines, Delta Connection Skywest, Lufthansa, Continental Express, JAL Pokemon, Delta Connection (Expressjet), Среден Запад Поврзување, Орбит Ерлајнс, Авионски сервис Габон, Ер Уганда, Ер Волга, Ак Барс Аеро, Ер Нострум, Армавиа, Цимбер Ер, Конго Експрес, Боливијана Регионал, Руслин, Ј-АИР, Специјални операции, LynXexpress, United Express (Air Wisconsin), Монарх, Aereotuy.

Преземи без автоматско инсталирање:

Ако не сакате автоматско инсталирање, ова е врска за преземање на ZIP-верзија
Превземи CRJ-200_Full_Pack_Riko_FSX_P3D.zip

Слики:
2d панел2d панел22d панел3crj 200 ноќ1crj 200 ноќ3crj 200 view2crj 200 view3crj 200 view4crj 200 view5crj 200 view6crj 200 view7crj 200 view9FMCНадземнирадиоСедиштеVC2прекинувач за бришење
 • Автор: Рикоо, Мицуши Јутака (проект OpenSky), Дејвид Хоефген (VC), Кристофер Петерсон (звучи), подобрени од Симон Кели
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 128 MB
 • Превземања 24 736
 • Креиран -20 12 2017-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Рикоо, Мицуши Јутака (проект OpenSky), Дејвид Хоефген (VC), Кристофер Петерсон (звучи), подобрени од Симон Кели
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици