јазици

Nardi FN-333 1.0 Ривиера верзија (Компатибилен FS2004)

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 14.3 MB
 • Превземања 24 304
 • Креиран -25 12 2007-
 • Променето -28 06 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 што треба да се тестира + FS2004
 • Превземи
 • Автор: Марио Нориега
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Прозорец за компатибилност 10 + FSX Пареа + P3D v2
компатибилен со FSX и FS2004. Избор од инсталерот. Ова е мал италијанец амфибиски хидроплан, слободно време, напојува со струја од задната пропелер. Тоа може да слета на вода и на копно, што е доволно да се направи убава прошетки! Визуелната квалитетот е одличен, има навистина ништо лошо, внатрешноста е исто така многу убава. Сè што е моделиран во 3D.

Звуците се чини реални и веднаш ни миеше во уредот. На семафорот е функционална и целосни.

Не заборавајте да ги прочитате упатствата во следниве датотеки: FN333_check.htm и FN333_ref.htm panel_FN333.htm повеќе redme.txt

Спецификации:

Макс. Брзината со S / L: 177 километри на час
Штанд брзина (LDG Config..) 68 километри на час
Крстарење брзина (70% PWR): 164 километри на час
Крстарење брзина (60% PWR): 152 километри на час
Потрошувачка на гориво: 11.1 л / час
Користење на оросување: 18 500 ft
Да се ​​кандидира (земјиште): 950 ft
Да се ​​кандидира (вода): 1565 ft
Слетување рок (земјиште): 660 ft
Слетување рок (вода): 625 ft
Опсег: 625 милји
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 14.3 MB
 • Превземања 24 304
 • Креиран -25 12 2007-
 • Променето -28 06 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 што треба да се тестира + FS2004
 • Превземи
 • Автор: Марио Нориега
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици