јазици

Икона на авион A5 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 118 MB
 • Превземања 42 400
 • Креиран -29 05 2011-
 • Променето -29 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Андреас Коернер
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 12 / 15 / 2018: Модел и виртуелен пилотски кабина целосно преобликува, додавајќи девет текстури со висока резолуција, додавајќи верзија специјално дизајнирана за Prepar3D до верзија 4 +. Нови сопствени мерачи. Модел целосно верни на реалноста. Преклопени крилја: од VC, мора да кликнете на "Wing Lock".
Овој авион е за FSX SP2 / Acc / Steam и P3D само V1 v2 v3 v4 +. Таа содржи виртуелен кокпит (VC) сличен на оној на автомобил со мајчин функции за него.

Вклучува преклопни крила и анимации ... Мерачите се изградени во најголем дел со векторска графика. Додаток на врвен квалитет! моделот и 3d VC се што е можно поблиску до реалноста.

Замислете возење на свој личен приватен авион како што обично го правите со вашиот автомобил, не е само сон? За дизајнерите на авион A5 овој сон стана вистинит. A5 е двоседски спортски авион со тркала што се повлекуваат. Амфибиус, може да полета и да се развива на копно, како и на вода, мориња, реки и езера. Авион A5 може да поддржува до 195 kg, а максималната брзина е 193km / h. Лесен (650 kg) и практичен, лесно се пренесува од двете крила, така што машината влегува во приколка и гаража. Авионот A5 е опремен со лесно достапни падобрани во случај на вонредна состојба.


ИКОНА Авион 5 доби највисоката награда на наградата за 2010 Red Dot Design. Леталото моментов се проценува на 103 000 €, цената на луксузен седан.

Икона A5 Црн црвен крстИкона A5 Carbon crИкона A5 брег Gaurd CRИкона A5 Греј CRИкона A5 Ливергија 0 CRИкона A5 Stars Stripes crИкона A5 vc crИкона A5 Белата крИкона A5 Белата Ливергија 1 CRPrepar3D 2018 02 15 01 42 58 01Prepar3D 2018 02 15 01 43 44 03Prepar3D 2018 02 15 01 44 23 64Prepar3D 2018 02 15 01 45 46 98Prepar3D 2018 02 15 01 46 09 07Prepar3D 2018 02 15 01 49 12 13Prepar3D 2018 02 15 01 50 45 83Prepar3D 2018 02 15 01 51 25 32Prepar3D 2018 02 15 02 38 55 53Prepar3D 2018 02 15 02 39 29 45Prepar3D 2018 02 15 02 40 03 47Prepar3D 2018 02 15 02 41 15 32
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 118 MB
 • Превземања 42 400
 • Креиран -29 05 2011-
 • Променето -29 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Андреас Коернер
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици