јазици

Икона Авион A5 FSX и P3D

HOT Ажурирани
Големина 113 MB
Превземања 30 285
Создаден 29--05 2011 23: 16: 56
Промени 15 02--2018 00: 17: 03
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 10
Автор: Андреас Koerner
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 да бидат тестирани #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Освежено на 12 / 15 / 2018: Моделот и виртуелната пилотска кабина целосно ремоделираат, додавајќи девет текстури со висока резолуција, додавајќи верзија специјално дизајнирана за Prepar3D до верзијата 4 +. Нови сопствени мерачи. Модел целосно верни на реалноста. Преклопени крилја: од VC, мора да кликнете на "Wing Lock".
Овој авион е само за FSX SP2 / Acc / Steam и P3D v1 v2 v3 v4 +. Таа содржи виртуелен пилотска кабина (VC) слична на онаа на автомобил со мајчин функции за него.

Вклучува преклопни крила и анимации ... Мерачите се изградени во најголем дел со векторска графика. Додаток на врвен квалитет! моделот и 3d VC се што е можно поблиску до реалноста.

Замислете возење на свој личен приватен авион како што обично го правите со вашиот автомобил, не е само сон? За дизајнерите на авион A5 овој сон стана вистинит. A5 е двоседски спортски авион со тркала што се повлекуваат. Амфибиус, може да полета и да се развива на копно, како и на вода, мориња, реки и езера. Авион A5 може да поддржува до 195 kg, а максималната брзина е 193km / h. Лесен (650 kg) и практичен, лесно се пренесува од двете крила, така што машината влегува во приколка и гаража. Авионот A5 е опремен со лесно достапни падобрани во случај на вонредна состојба.


ИКОНА Авион 5 доби највисоката награда на наградата за 2010 Red Dot Design. Леталото моментов се проценува на 103 000 €, цената на луксузен седан.

Икона A5 Црн црвен крстИкона A5 Carbon crИкона A5 брег Gaurd CRИкона A5 Греј CRИкона A5 Ливергија 0 CRИкона A5 Stars Stripes crИкона A5 vc crИкона A5 Белата крИкона A5 Белата Ливергија 1 CRПодготовка 3D 2018 02 15 01 42 58 01Подготовка 3D 2018 02 15 01 43 44 03Подготовка 3D 2018 02 15 01 44 23 64Подготовка 3D 2018 02 15 01 45 46 98Подготовка 3D 2018 02 15 01 46 09 07Подготовка 3D 2018 02 15 01 49 12 13Подготовка 3D 2018 02 15 01 50 45 83Подготовка 3D 2018 02 15 01 51 25 32Подготовка 3D 2018 02 15 02 38 55 53Подготовка 3D 2018 02 15 02 39 29 45Подготовка 3D 2018 02 15 02 40 03 47Подготовка 3D 2018 02 15 02 41 15 32
Икона Авион A5 FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици