јазици

Bombardier CL-415 Canadair - Super Scooper FSX & P3D верзија 3.0

ИНФОРМАЦИИ

Врвен Bombardier (CANADAIR) CL 415 Модел "Super scooper" Верзија 3.0 за FSX и Prepar3D v1-4

Ова е сосема нов модел, со нов 2d панел, нови мерачи и оперативен виртуелен пилотски кабина 3d. Постојат две верзии со и без радиолокационен радар.

Визуелен модел, панел и текстури на Масимо Тачоли. Конвертирано FSX мајчин формат од Bluebear со љубезна дозвола од Масимо Таколи. Динамика на летање од DGSeeley.

За ослободување, отворете го отворот и ослободете ја водата користејќи го панелот над радиото.

bombardier cl 415 canadair super scooper 1bombardier cl 415 canadair super scooper 2bombardier cl 415 canadair super scooper 3bombardier cl 415 canadair super scooper 4bombardier cl 415 canadair super scooper 5bombardier cl 415 canadair super scooper 6bombardier cl 415 canadair super scooper 7bombardier cl 415 canadair super scooper 8bombardier cl 415 canadair super scooper 9
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици