јазици

Локхид Мартин C-130J-30 за FSX

ИНФОРМАЦИИ

За FS2004 компатибилна верзија Кликни тука

C-130J е најновата верзија на Херкулес и единствениот модел сеуште во производство. Однадвор слични на класична Херкулес во општиот изглед, моделот Ј е многу различни авиони. Овие разлики вклучуваат нови Ролс-Ројс AE 2100 D3 turboprops со Dowty R391 композитни scimitar пропелери, дигитална Авионика (вклучувајќи Head-Up дисплеи (HUDs) за секој пилот) и намалување на барањата на екипажот, двајца пилоти, еден товар господар, и еден главен екипажот. C-130J движи побрзо, повисоко и подалеку од сите претходни модели C-130.

Целосен пакет за FSX/ SP2 (DX9 графика), сопствени 2D и VC панели со HUD, & Garmin авионика. Прилагоден звук, целосно анимирани делови, реален модел на лет. Вклучени се четири лери - американските, американските, американските, американските, американските, американските маринци Blue Angels. Од Жан-Пјер Бризард и Боб Мај - Премиер Дизајн на авиони.
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици