јазици

AlphaSim C-130 Херкул v1.1 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

АЛФА C-130 Херкулес, заврши авиони.

ALPHA Симулација C-130 Херкулите првично дизајнирани за FS2004 е преработена за FSX/P3D со нови звуци, нова VC само палуба за летање, повеќекратни прозорци за летање, нова датотека за воздух, нова динамика на летот, нова конфигурација на воздухот, сликички, прилагодливи товари и горива на гориво, нови мерачи, ефекти на издувните гасови, сите текстури конвертирани во формат DDS, нова камера прегледи, икони на прозорецот поставени во рамките на VC.

Прашања: Тимот на Aces кој програмираше FSX не ги активираше тастатурите за визир Конкорд, така што рампата за оптоварување нема да работи, овој авион е FS2004 модел на светло цвета мора да биде исклучен пред летот.

ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици