јазици

F-16 Борба против Сокол FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 76 MB
 • Превземања 64 700
 • Креиран -19 09 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Кирк Олсон
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Прекрасна додаток преточена во совршена работа со FSX и P3D, извонредно е моделирањето од Кирк Олсон. Овој модел (Viper) доаѓа со 22 текстури и 4 модели. Ефекти од ситни делови и анимирани делови се присутни, прилагодени звуци, мерачи, виртуелен кокпит, HUD, 2D панел.

Борбите сокол Џенерал Динамикс Ф-16 е multirole борец развиена од страна на САД за време на 1970s Подредено по повеќе од земји 20, изградена под лиценца во Турција, Јужна Кореја и група на четири земји на НАТО, Ф-16 во 2013 е борец најмногу се користи во светот, според една проценка, 2,309 авиони во служба во 2012 или 15% од сите борбени авиони во светот. 4 500th копија се доставува во април 2012 и производство се очекува да продолжи најмалку до 2017 за извоз. (Википедија)

119

Брзи полетувањето:

1. Целосно се прошири завесите (F8).

2. Активирајте ја сопирачката за паркирање и да се поттикнат на гас до целосна власт. Држете кочница за 2 3-секунди (да се изгради моќ).

3. Ослободување на кочница и ротирање на 125 135-јазли.


Слетување :

1. Намалување на брзината на 340 јазли со airbrake (/).

2. Наушници за да се прошири целосна (F8). Прилагодете ја брзината со гас и airbrake да остане на добар падина.

3. пистата пристап околу 200 јазли.

4. Непосредно пред пистата за 165 јазли се прошири airbrake (/), носот теренот до
и зголемување на гас за да се забави потекло.

5. Намали гас и тачдаун помеѓу 145 155-јазли.

6. Имаат позитивен носот теренот до брзина е намалена на меѓу-130 140 јазли.
Потоа полека намалување на носот и се применуваат на сопирачките помеѓу 100 120-јазли.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 76 MB
 • Превземања 64 700
 • Креиран -19 09 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Кирк Олсон
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици