јазици

Piasecki H-21C Fying Banana FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 21,4 MB
 • Превземања 17 604
 • Креиран -09 08 2007-
 • Променето -12 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Мик Пош
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 15 / 02 / 2012

H-21C, исто така познат како Shawnee, Workhorse, и Летечкиот банана, била изградена од страна Piasecki хеликоптер Corporation во раните 50 е. Тоа е транспортен хеликоптер (20 2 патници и членови на екипажот), како и за спасување и напад. H-21C беше главно се користи од страна на воздухопловните сили, на воздухопловните сили на Западна Германија, француската морнарица и Канада воено воздухопловство. Оние кои работеле со што ја сакаат или го мразат: немаше средина.

Две верзии се достапни во овој пакет: На Piasecki H-21C и Vertol V-44 опремени со плови

Доаѓа со 7 текстури, заврши хеликоптер.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 21,4 MB
 • Превземања 17 604
 • Креиран -09 08 2007-
 • Променето -12 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Мик Пош
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици