јазици

Сикорски S-55 виорот FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 6.84 MB
 • Превземања 14 015
 • Креиран -04 03 2009-
 • Променето -12 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: АлфаСим
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Кликни тука за компатибилни варијанта FS2004

Еве еден хеликоптер визуелно добро, во режија на AlphaSim. Претходно payware, бидејќи 2009 стана бесплатен, па затоа треба да ги искористат предностите!

Историски


операции првиот хеликоптер товар, S 55 А H19 произведени од страна на американската компанија Сикорски, го направи својот прв лет во функција ноември 12, 1949. Во 1952, тој го доби својот сертификат на граѓанското пловидбеност.
Тежината и најголемиот дел од мотори, а се наоѓа во подножјето на крило забрани инсталација на бункерот на еден хеликоптери роторот. На инженер Игор Сикорски имаше идеја да се смести на моторот во предниот дел на авиони и тенкови под подот, фрлање патничкиот простор над моторот. со што оваа одредба ослободување на местото на бункерот во центарот.
С 55 е како солиден три перки артикулирани роторот мавташе и повлечете, со роторот две перки опашка и quadricycle воз. Неговиот бункер дозволува носење на 6 8 на патници или шест литри монтажа за третман на повреди за време на транспортот.
Заменети во доцните 50s од страна на повеќе моќни 58 S, S 55, во многу верзии, е изградена за да 1280 копии. неговата лиценца беше купена од страна на Франција, Јапонија и Велика Британија. Британската фирма Вестленд достави до Франција 42 55 БЕШЕ кој ќе во училиштето и GH2 (Алжир). (Извор: www.museehelico-alat.com)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 6.84 MB
 • Превземања 14 015
 • Креиран -04 03 2009-
 • Променето -12 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: АлфаСим
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици