јазици

Сикорски S76A Дух FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Прекрасен Сикорски S76A хеликоптер со 3D HD ентериер и 10 пренесува: Мајами детска болница, детска болница Лос Анџелес, Norrlandsflyg амбуланти Lifeguard 8898, Онтарио Министерството за здравство, Кралската австралиска воздухопловна сила, Suntrust Leasing Corp, Helijet, федерална администрација за авијација, N568MX, Сикорски.

Официјално производ за payware Nemeth Designs, потоа објавен како бесплатен софтвер за Microsoft Flight 9 (FS2004 ACOF). Сега е достапно како FSX природно искористувајќи ги предностите на специфичните карактеристики како што се скенирање, спекуларно мапирање и сенчење на самите себе.

Исто така има 2 симулирани мотори, вртежен момент, управувач со гориво и товар и многу повеќе.

Тестирано во FSX Забрзување / Пареа и Локхид Мартин Подготвено 3D V3 V4.

Моделот беше претворен во мајчин FSX од Arорџ Арана (Симулација на орел Роторкрафт) си голема благодарност за оваа работа

ВАЖНО:
За менаџерот за гориво и носивост да работи, треба да преземете и инсталирате XMLTools за вашиот симулатор за летови:
http://www.fsdeveloper.com/forum/resources/authors/taguilo.1802/

Prepar3D 2017 06 29 19 09 50 65Prepar3D 2017 06 29 19 14 12 43Prepar3D 2017 06 29 19 15 58 44Prepar3D 2017 06 29 19 16 48 45Prepar3D 2017 06 29 19 22 19 26Prepar3D 2017 06 29 19 23 28 66Prepar3D 2017 06 29 19 23 42 34
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX  &  P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX  &  P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------


јазици