јазици

Сардинија Целосно Фото-реално пакет FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 524 MB
 • Превземања 18 191
 • Креиран -28 11 2013-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Џанфранко Роса
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Оваа прекрасна фото-реалистични сценографијата покрива целата територија на Сардинија, не вклучувајќи го и мали острови. И покрај големината на сценографијата, рамката е многу пријателски во FS2004, што значи дека на симулатор нема да се забавува.

Вклучува целосна мрежа на Сардинија, пронајдам за градови сака Каљари, Alghero и Arbatax плус аеродроми за Torre Foghe и Perdasdefogu.

Целосната сценографијата ги содржи следниве области: Alghero, Arbatax, Каљари, Иглесијас, Olbia, Ористано, Nuoro. Сардинија е втор по големина остров во Средоземното Море (по Сицилија и пред Кипар) и автономниот регион на Италија. Најблиската пространства се (од север надесно) на островот Корзика, на полуостровот Италија, Сицилија, Тунис, Балеарските Острови и Прованса. Регионот има свој главен град во најголем град, Каљари, и е поделена во осум провинции. Сите локални јазици (сардиниски, Sassarese, Gallurese, каталонски Algherese и Tabarchino) уживаат "еднаквото достоинство" со италијански секој во односната територија од страна на Регионалниот закон (Википедија).

Каљари

Foce Дел Темо е Чита ди Bosa

Лаго Omodeo

Massiccio del Gennargentu

Ористано
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 524 MB
 • Превземања 18 191
 • Креиран -28 11 2013-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Џанфранко Роса
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици