јазици

Проектот Реал Алепо аеродром FS2004

ИНФОРМАЦИИ

Меѓународниот аеродром во Алепо е аеродром кој се наоѓа во Алепо, Сирија. Таа има капацитет од 1.5 милиони патници годишно. Ова е втората платформа за појавување на Сириска Арапска ерлајнс после тоа од меѓународниот аеродром во Дамаск.

Алепо има аеродром за првата половина на дваесеттиот век, кој беше, меѓу другото, како воздухопловна база за француски воздух армија. (Википедија)

Фото-реално глетка на аеродромот во Алепо и неговата околина за FS2004, вклучени со дрва, аеродромските згради и споменици во градот и пронајдам.

ra4
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици