јазици

Регина Intl аеродром CYQR FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 153 MB
 • Превземања 3 574
 • Креиран -03 12 2016-
 • Променето -05 12 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Грег Пуц
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Еве детален меѓународен аеродром на Регина (CYQR), главниот град на провинцијата Саскатева во Канада. Оваа сценографија е само за FS2004 / FS9. Сценографијата вклучува 3D објекти со висока резолуција, фотореални текстури, ноќни и сезонски текстури, светла, регионален сообраќај (видете Traffic Doc), PDF документација и многу повеќе. Добар квалитет.

YQR WIP 11-05-14 001YQR WIP 11-05-14 003YQR WIP 11-05-14 004YQR WIP 11-05-14 013YQR WIP 11-05-14 015YQR WIP 11-05-14 020YQR WIP 11-05-14 025
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 153 MB
 • Превземања 3 574
 • Креиран -03 12 2016-
 • Променето -05 12 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Грег Пуц
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици