јазици

Socata TBM 700 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 24.85 MB
 • Превземања 10 983
 • Креиран -26 12 2005-
 • Променето -13 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Модел: Мишел Мигауд, Кирил Бретон, Дизајнер на летање: Jeanан-Пјер Буржоа, Беноит Дубе, Панел и мерачи: Jeanан-Пјер Лангер, Арн Бартелс, Мастер текстури: Мишел Мигауд, Сликарство: Кирил Бретон, Синови: Морис Ранкур
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Мали еден моторен авион се користи од страна на светлината воздухопловство на Армијата и военото воздухопловство (француски).

Нејзината мисија: врски и обука, Воздушната фотографија, медицинска евакуација, транспорт, Влечење на целта, електронски контрамерки, ширење на Ен-Би-симулација, надзор и полицијата воздушни крајбрежните следење, калибрација, шут против градоносни облаци

TBM 700, оригинален концепт. Во доцните 80s, SOCATA инженери беа дадени задачата за создавање на оригинален концепт во светот на светлината воздухопловство. Идејата беше да се комбинираат практични и економични еден мотор со моќ и сигурноста на турбовитлов. Мулти-мисија авиони, 6 7-седишта под притисок, SOCATA TBM 700 достигне ефикасноста на многу уреди на повисоките категории.

Add-on многу добро направено, добар дизајн, со реалистични бои и 3D внатрешни работи, звуци се снимени на вистински Socata TBM700.

А мора да има!
 • Автор: Модел: Мишел Мигауд, Кирил Бретон, Дизајнер на летање: Jeanан-Пјер Буржоа, Беноит Дубе, Панел и мерачи: Jeanан-Пјер Лангер, Арн Бартелс, Мастер текстури: Мишел Мигауд, Сликарство: Кирил Бретон, Синови: Морис Ранкур
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 24.85 MB
 • Превземања 10 983
 • Креиран -26 12 2005-
 • Променето -13 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Модел: Мишел Мигауд, Кирил Бретон, Дизајнер на летање: Jeanан-Пјер Буржоа, Беноит Дубе, Панел и мерачи: Jeanан-Пјер Лангер, Арн Бартелс, Мастер текстури: Мишел Мигауд, Сликарство: Кирил Бретон, Синови: Морис Ранкур
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици