јазици

Ловец со соколи Siddeley глобално AW.650 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 21.38 MB
 • Превземања 5 643
 • Креиран -22 11 2005-
 • Променето -13 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Рик Пајпер, Фрејзер МекКеј
Еве товарен авион кој има оригинален облик, нејзиното тело изгледа како пчела ...! Доаѓа со 6 текстури, сите се многу добро направено. Тоа е со висок квалитет додаток на. Кабината е целосно 3D и панелот е многу заврши, ништо не недостасува! Ти одлучи.

Армстронг Whitworth Соединетите Американски Држави беше на британската повоената воен транспортен / товар
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 21.38 MB
 • Превземања 5 643
 • Креиран -22 11 2005-
 • Променето -13 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Рик Пајпер, Фрејзер МекКеј

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици